לגעת באפק

תהליכים ארגוניים במסגרות פנימייתיות ובארגוני רווחה ובריאות התמקדות - בתרומה של גישת אפק

מנחים: דפנה בהט ורועי מצר

גישת אפק מציעה לאנשי מקצוע העובדים בשדה זה, ארגז כלים ייחודי, המאפשר הבנה עשירה יותר של מה שמתרחש במסגרות טיפוליו ת ורפואיות, הן בדינמיקה של אנשי הצוות והן אל מול המטופלים. לגישה תובנות לגבי תהליכים צוותיים (מודעים ולא מודעים כאחד) ; התבוננות על הארגון כמערכת שלמה, כולל הקשריה הצרים והרחבים ; ניתוח יחסי הגומלין בין הפרט – הקבוצה – המשימה והארגון כולו; השפעת הזיקות בין מאפייני האוכלוסייה המטופלת ואופי השירות הניתן לבין התפקוד הארגוני; חשיבה על מאפייני הסביבה הטיפולית ועוד.

מה בקורס?
7 מפגשי הקורס יתנהלו כקבוצת הדרכה ויתבססו על דילמות ומקרים שיציגו המשתתפים, בשילוב למידה תאורטית של מושגי ליבה של מודל יחסי הקבוצות או הגישה הפסיכואנליטית מערכתית. נתבונן על מושגים – שיש בהם שימוש רב בשדה ושמשמעותם נשחקה, כמו סמכות, גבול והכלה, ונראה כיצד הם מופיעים במציאות של שירותי טיפול ובריאות מוסדיים.

המשתתפים בקורס יקבלו זווית הסתכלות מעמיקה ויעילה לעבודה בארגונים, זווית שמספקת כלי חשיבה בהתמודדות עם דילמות יומיומיות בעבודתם, הן בהקשר של הצוות והן בהקשר של המטופלים.

קורס זה מסובסד על ידי הנהלת אפק ועלותו תהיה מופחתת עבור אלה שהארגון אינו משלם עבורם.

למי הקורס מיועד?
קורס זה מיועד למנהלים.ות, לעו"סים.ות, לרופאים ו למטפלים.ות במסגרות פנימייתיות ובארגוני רווחה ובריאות, ומטרתו להעניק כלים להתבוננות, לניתוח תהליכים ארגוניים גלויים וסמויים, ולקבלת החלטות במערכות ובשירותים טיפוליים ורפואיים מסוגים שונים.

תאריכי הקורס: 25.10.21 / 1.11.21  /  8.11.21  / 15.11.21 / 22.11.21 / 29.11.21 / 6.12.21 

מספר המקומות מוגבל! 

מנחים

דפנה בהט | M.A. פסיכולוגית קלינית 

מדריכה, יועצת לארגונים; מלמדת פסיכותרפיה וגישה פסיכואנליטית-מערכתית לקבוצות ולארגונים במוסדות שונים; מנחה סדנאות להעצמת הנשיות באמצעות ריקוד; חברה ויו"ר לשעבר, אפק.

רועי מצר | M.S.W. מנהל תחום טיפול, עמותת "אותות"

מנחה ומדריך צוותים במסגרות ושירותים לנוער וצעירים בסיכון; בעבר מנהל מסגרת חוץ ביתית לנערות במצבי מצוקה; חתן פרס רקא נטי לעו"ס היזם; בוגר התכנית לייעוץ ופיתוח ארגוני בגישה פסיכואנליטית מערכתית – P.O.C.D ; חבר, אפ ק.

פרטים והרשמה

המפגשים יתקיימו בימי שני, בתיכונט, שושנה פרסיץ 3 תל אביב, בשעות – 22:00 19:00 .
המפגשים יועברו לזום במקרה והמצב יחייב זאת .

עלות הקורס: 2,550 ₪

מחיר מסובסד למשלמים לא דרך הארגון עבור קורס תהליכים ארגוניים במסגרות פנימייתיות ובארגוני רווחה:
1,350 ₪

מדיניות ביטולים :
שכר הלימוד כולל דמי רישום בסך 200 ₪ אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול.
בביטול החל מתאריך 22.08.21 עד לתאריך 12.09.21 יוחזר חצי משכר הלימוד.
בביטול אחרי 12.09.21 אין החזר כספי.