קו אפק

"קו אפק" הוא כתב העת המקוון של אפק. משימתו המרכזית היא לאפשר פרסום עבודות שתורמות להבנה של תהליכים מודעים ובלתי מודעים בפרט, בקבוצה, בארגון ובחברה כולה, ובכך לבטא את המגוון המתפתח של רעיונות, מחשבות ועשייה בתחום יחסי קבוצות והגישה הפסיכואנליטית-מערכתית. כתב העת מהווה מרחב פתוח לביטוי של מחשבות ותובנות בתחום עיסוקה של אפק, באמצעות כתיבה מדעית וחווייתית, ומאפשר תקשורת ויחסי גומלין של חברי הארגון בינם לבין עצמם ובינם לבין החברה.

בין השנים 2000 ל-2011 יצאו בדפוס 12 גיליונות של "קו אפק", שעסקו בנושאים כמו אחרות, מגדר ואלימות. חלף עשור מאז פרסום הגיליון האחרון, הזמנים והטכנולוגיות השתנו, ועלתה המחשבה לחזור לכתב עת מקוון.

בעידודה של הנהלת אפק הוקמה מערכת חדשה הכוללת את אליאת ארם, ירמי הראל ושלי זוסמן; מי שהייתה מעורכות הגיליונות הראשונים, מי שהיה מעורכי הגיליונות האמצעיים ומצטרפת חדשה למערכת, בתקווה לשילוב של ישן וחדש, מסורת וחדשנות, נושא חשוב בפני עצמו בתחום של יחסי קבוצות.

הגיליון הראשון שהופיע השנה עוסק ב"יחסי קבוצות בזמנים של מגפה: ארגון מתארגן פנימה החוצה". אנו שמחים ומתרגשים לשובו של כתב העת במתכונתו החדשה.

גליונות