אודות אפק

אפק הוא ארגון חברים התנדבותי שעוסק בהבנה ובלמידה של תהליכים ארגוניים וחברתיים. אפק מתבונן בהתרחשויות הגלויות והסמויות, הלעיתים דרמתיות, שמתקיימות בכל מקום שבו נפגשים בני אדם.
אנו עוסקים בשאלות כגון:
מהם התהליכים שמשפיעים על מה שמתרחש בקבוצות של אנשים?
מדוע אנשים חוזרים שוב ושוב על אותן טעויות?
מה משפיע על האופן שבו היחיד מבצע את תפקידו?
מדוע כשקבוצה של אנשים נפגשת (סביב שולחן יום ששי או בעבודה) יש מי שמקשיבים לו ויש מי שמקשיבים לו פחות? יש מי שמשפיע יותר ומי שמשפיע פחות?
למה אנשים 'נכנסים' תמיד לאותן סיטואציות בין אישיות ולמקומות שלא תמיד מקדמים אותם?
למה גם כשיש הרבה רצון טוב והשקעה לאנשים קשה בארגון?
למה ארגונים לא תמיד מצליחים במשימה שלהם/ במה שחרטו על דגלם?
למה לפעמים נראה שארגונים עושים ההפך ממה שהתכוונו אליו, בשעה שהם משופעים באנשים איכותיים ומוכשרים?

אנו מאמינים ששאלות אלה קשורות להיבטים אנושיים, אינדיבידואליים וקבוצתיים שנוכחים תמיד, ושבחיי היום יום איננו מורגלים לעצור ולהתבונן עליהם. יחד עם זאת להיבטים אלה השפעה משמעותית על ההתנהלות בארגונים ובקבוצות, ועל קבלת ההחלטות של הפרט ושל הקבוצה. אנו מאמינים שלמידה של התהליכים הסמויים והלא מודעים הללו, הן באמצעות התנסות והן באמצעים תיאורטיים, מאפשרת מבט חדש על הפרט ועל סביבתו הארגונית והחברתית. מבט ייחודי זה עשוי לתרום לשינוי של דפוסים מקובעים, הן בהתמודדות של היחיד והן בהתנהלות הקבוצה, הארגון או החברה.

ההסתכלות הלא שגרתית שאפק מציע רלוונטית לתחומים כגון: מנהיגות, סמכות, תפקיד, השפעה, תחרות, ניהול, חדשנות, מיזוג, שינוי, שיתוף פעולה. קרא עוד על המשימה המרכזית של אפק.

ללמידה באפק היבטים תיאורטיים המבוססים על מודל 'יחסי קבוצות', על הגישה הפסיכואנליטית-מערכתית והיבטים התנסותיים באמצעות סדנאות  יחודיות. אפק עורך פעילויות התנסותיות ועיוניות לקהל הרחב, פעילויות מותאמות לצרכי ארגונים המסתייעים בנו וכן פעילויות פנימיות לחברי אפק.
במשך כשלושים השנים שאפק קיים, השתתפו בסדנאות של אֹפק אלפים מן הארץ ומחו"ל. בהם מנהלים בדרגות ניהול שונות, נושאי תפקידים בעמדות השפעה שונות, מנחי קבוצות, פעילים חברתיים, יועצים ואנשים נוספים שהבינו שהשאלות שאפק עוסק בהן עשויות לחולל שינוי. עד כה לקחו חלק בפעילוית אפק משתתפים מארגונים ."
אפק הוא מהארגונים המובילים בעולם מסוגו, ויש לו יחסי עבודה רציפים עם ארגונים דומים ברחבי העולם.

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש